Výběr lodě

Ať už plánujete komorní dovolenou ve dvou či dobrodružnou plavbu až s 12-ti člennou posádkou, narrowboat se vám přizpůsobí. Díky široké nabídce více jak 200 lodí vám najdeme tu pravou!


Zaškolení a ovládání loděprid lode

Díky narrowboatům se můžete stát kapitánem i bez zkoušek či oprávnění!

Při převzetí lodi na začátku vaší dovolené dostanete na místě kompletní instruktáž nejen ohledně interiéru a vybavení lodi, ale také o jejím řízení a dalších technických náležitostech. Vyškolený technik vám vše vysvětlí a zůstane s vámi na palubě také při prvních yardech vaší plavby.

Pokud se však chcete s narrowboatem seznámit předem a vyzkoušet si, jaké to bude, náš vlastní narrowboat SWING DANCER, který provozujeme na Labi, je vám k dispozici. Kotvíme v marině v Týnci nad Labem a rádi vám vše vysvětlíme a ukážeme. Výhodou je instruktáž v češtině a také naše vlastní zkušenosti, o které se s vámi rádi podělíme. Máte-li zájem o zkušební plavbu v Pardubicích, klikněte zde.

Uspořádání paluby

Nejdůležitějším kritériem, podle čeho vybírat loď, je vaše posádka. Je dobré znát nejen počet osob, ale také preferované rozložení lůžek. U stejné třídy lodí se nabízí různé kombinace oddělených lůžek, dvojlůžek a to může být u větších lodí doplněno i palandami popř. visutými lůžky s max. nosností 60kg, vhodnými pro děti.

Pokud je loď určena např. pro 2/4 osoby, znamená to, že dvě lůžka jsou v samostatné kajutě a zbývající dvě vznikají rozložením jídelního koutu/lavice. Promyslete si tedy dopředu, co bude vyhovovat právě vám a vaší posádce.

Lišit se může také umístění kuchyňky s jídelnou na přídi či zádi. U větších lodí jsou potom k dispozici hned dvě koupelny s toaletou a sprchovým koutem.


Modelové třídy lodí

Konkrétní rozložení si pro lepší představu můžete prohlédnout na dalších stránkách. Modelově jsme pro vás připravili třídu "Narrowboat 2/4"(2-4 lůžka), třídu "Narrowbat 4/6" (4-6 lůžek), třídu "Narrowboat 6/8" (6-8 lůžek) a ještě o něco větší "Narrowboat 8/10“ (8-10 lůžek). Pokud byste ovšem měli odlišné požadavky a nároky na váš vysněný narrowboat, rádi pro vás připravíme konkrétní nabídku na míru.


Vybavení lodě

Námi nabízené lodě jsou té nejvyšší kvality, která se na britských vnitrozemských kanálech nabízí. Jsou komfortně vybavené a najdete tam vše pro příjemné strávení své dovolené. Detailní informace k vybavení naleznete u jednotlivých tříd. Další tipy, co vzít s sebou, jsme pro vás připravili zde.