Plánování trasy

Dovolená na narrowboatu může být plně ve vašich rukou, nebo vám s plánovaním trasy pomůžeme. V obou případech vás před odjezdem do Británie vybavíme všemi potřebnými materiály a zapůjčíme vám speciální knižní průvodce, díky nimž se budete dobře orientovat. Nabízíme vám také osobní zkušenosti s jednotlivými kanály a znalost místních poměrů.

Při plánování vaší dovolené je dobré zamyslet se nad těmito body:

1) Trasa šitá na míru

Chcete relaxovat v přírodě? Láká vás návštěva zajímavých míst? Jste milovníci historie? Nebo toužíte zažít dobrodružství při plavbě? S ohledem na to, k čemu máte nejblíže, vám pomůžeme vybrat tu nejlepší trasu pro vás.

2) Délka pobytu

Pro správný výběr trasy je důležité i to, kolik času si na svou úžasnou dovolenou na narrowboatu vyhradíte. Některé trasy jsou naplánovány ve stylu „tam a zpět“, jiné jsou „okružní“, v angličtině tzv. „ring“. Čím více času budete mít, tím delší a rozmanitější může být naplánovaná trasa. Optimální jsou 2 týdny, ale i kratší pobyty mají co nabídnout.

3) Termín

I když jsou narrowboaty provozovány celoročně (díky nezávislému centrálnímu topení), je dobré zvolit si termín dovolené zhruba od začátku května do konce září, kdy je větší pravděpodobnost přívětivého počasí.

4) Maximální pohodlí na palubě pro všechny

Britské vodní kanály si užijete už ve dvou, ale možná se budete chtít o tento zážitek podělit s rodinou či přáteli. Jakmile budete mít svou posádku pohromadě, zamyslete se, jaké uspořádání paluby by vám nejlépe vyhovovalo. Vhodné rozložení lodi zajistí dostatek soukromí dvěma rodinám nebo několika párům na jedné lodi. Lůžka je možné kombinovat: dvojlůžka, samostatné postele či visuté přistýlky pro menší děti.

Pokud uvažujete o delší trase s více zdymadly nebo o rodinné dovolené s menšími dětmi, možná budete chtít přibrat do posádky další členy. Při plavbě řídí loď vždy jedna dospělá osoba a ostatní členové posádky si mohou užívat krásné okolí nebo se mohou projít po chodníčcích, které vedou podél kanálů (loď jede max. 10 km/hod). Ve zdymadlech a při kotvení musí být vždy jedna dospělá osoba u kormidla a nejméně jedna dospělá osoba pak obsluhuje zařízení zdymadla. Pokud tedy plánujete vzít menší děti, je dobré mít na palubě někoho, kdo na ně bude dávat v těchto situacích pozor.

5) Doprava do Velké Británie

Můžeme pro vás zajistit letenky do Londýna a dopravu na marinu, lodní lístek na trajekt Calais - Dover nebo jízdenku do Eurotunelu pod kanálem Lamanche. Záleží jen na vašich možnostech a preferencích.


Jakmile budete mít jasno, stačí se na nás obrátit a my vám rádi pomůžeme s výběrem. Pro inspiraci naleznete v menu nalevo hned 5 modelových tras. Trasy se liší svou délkou, náročností i zajímavostmi.